80 59 4683 021

خرید هلیوم در سپهر گاز کاویان. گاز هلیوم غیرقابل اشتعال، بی رنگ و بی بو و غیر واکنشی است. استنشاق این گاز در غلظت های بالا باعث خفگی می شود. تراکم و چگالی آن بسیار کمتر از هواست به همین دلیل به سمت لایه های بالایی جو فرار می کند و در سطح نزدیک به زمین مقادیر ناچیزی از آن را می توان یافت. به طور کلی در کل جو زمین نیز نمی توان درصد قابل توجه و قابل استحصالی از هلیوم را یافت. این گاز را به صورت خالص در مصارف آزمایشگاهی به کار می برند و در ادامه بیشتر به کاربردهای این گاز منحصر به فرد خواهیم پرداخت.

 

خرید هلیوم-سپهر گاز کاویان

انواع خلوص

این گاز را با خلوص مختلفی برای کاربرد های متفاوت عرضه می کنند.

گرید 5 با خلوص 99.999%
درصد خلوص 5.5 با خلوص99.9995%
گرید 6 با خلوص 99.9999%

از جمله رایج ترین انواع خلوص He عرضه شده در بازار هستند و برای مصارف مختلفی کاربرد دارند. خالص ترین گرید آن را برای مصارف دقیق آزمایشگاهی استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گریدهای گاز نیتروژن کلیک کنید.

گازخلوص بالای آزمایشگاهی هلیوم

تاریخچه

دو ستاره شناس فرانسوی و انگلیسی به نام های ژانس و لاکایر را به عنوان کاشفان اصلی هلیوم می شناسند. این دو ستاره شناس در قرن هفدهم میلادی با بررسی طیف های به دست آمده از خورشید در هنگام کسوف متوجه وجود انفجار هایی در خورشید شدند.

پیش از آن دانشمندان مطالب زیادی در مورد انفجار های خورشیدی نمی دانستند. این دو دانشمند در واقع کاشف هلیوم نبودند، مطالعاتی که بعد تر بر مبنای یافته های این دو دانشمند انجام گرفت منجر به کشف طیفی از عنصر جدید در خورشید شد.

دانشمندی که کشف عنصر Heو برخی دیگر از عناصر گروه گازهای نجیب را به وی نسبت می دهند ویلیام رامزی نام داشت.خرید هلیوم در سپهر گاز کاویان.

خواص

هلیوم کوچکترین عضو از گروه گازهای نجیب با نماد شیمیایی He و عدد اتمی 2 است. این عنصر در دما و فشار استاندارد دارای مولکول های تک اتمی است و به حالت گازی وجود دارد. جرم اتمی آن حدود 4 گرم بر مول دارد.

این گاز بدون رنگ و بو و بدون مزه است. سمیت ندارد و گازی خنثی محسوب می شود. به این معنی که در حالت استاندارد وارد هیچ گونه واکنش شیمیایی نشده و ترکیب شناخته شده ای با عناصر دیگر ندارد.

دمای ذوب جوش آن نسبت به عناصر دیگر بسیار پایین است و دمای کمی که در حالت مایع دارد سبب تعریف کاربردهای بسیار ویژه ای برای آن شده است.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد آیا گاز هلیوم اشتعال پذیر است؟

کاربردها

گاز هلیوم یکی از بی اثر ترین گازهاست. این گاز کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

از این گاز در صنعت فضایی و موشکی استفاده می نمایند.

به طور گسترده ای در صنایع جوشکاری به عنوان یک گاز محافظ غیر مستقیم برای جوشکاری قوس استفاده می شود.

همچنین از آن برای تست نشت یابی پیشرفته استفاده می کنند.

مخلوط گازی هلیوم و اکسیژن در غلظت های متفاوت به عنوان گاز تنفسی غواصان که در عمق زیاد کار می کنند و گاز تنفسی برای بیماران حاد روی استفاده می شود.

از هلیوم بادکنکی برای پر کردن بالن های بزرگ برای مطالعات فضایی و همچنین بالن های کوچک برای حمل وسایل پیش بینی های هواشناسی و بالن های تفریحی استفاده می نمایند.خرید هلیوم در سپهر گاز کاویان.

دیگر کاربردهای گاز هلیوم

از مخلوط گاز هلیوم با هیدروکربن ها برای شمارشگرهای گایگر برای تشخیص اشعه ایکس استفاده می شود.

He به عنوان یک گاز حامل یا به عنوان یک گاز خالص برای انواع فرآیندهای نیمه هادی کاربرد دارد.

از آن بعنوان گاز تعادل یا بالانس گازهای واسنجی همچنین به عنوان گاز حامل در سوانگاری گازی مورد استفاده می گردد.

He به عنوان خنک کننده و محافظ برای کشیدن فیبر نوری نیز کاربرد دارد و به عنوان گاز تعادل در انواع لیزر بعنوان گاز بافر یا گاز حامل و برای ایجاد جو بی اثر برای رشد بلور همبافته استفاده می شود.

از کاربرد هلیوم مایع می توان به استفاده از آن در خنک کردن آهنرباهای ابر رسانا در طیف سنج NMR و دستگاه MRI پزشکی اشاره کرد.خرید هلیوم در سپهر گاز کاویان.

کسب اطلاعات بیشتر

گاز هلیوم غواصی

لیزر هلیوم گازی نئون

منبع تولید

این گاز را نمی توان از جو زمین و از تقطیر جزء به جزء هوای مایع به دست آورد. زیرا مقادیر ناچیزی از آن در جو زمین وجود دارد.

در صورتی که در جهان هستی به عنوان دومین عنصر فراوان شناخته شده است. منبع اصلی He چاه های گاز طبیعی است. این عملیات توسط مایع سازی انجام می شود.

با توجه به کمبود هلیوم در جهان، تمام برنامه های کاربردی دارای سیستم های بازیافت هستند تا حداقل هدر رفت He را داشته باشند.

فروش و خرید هلیوم آزمایشگاهی

شرکت سپهر گاز کاویان تامین کننده و تولید کننده انواع کپسول های گاز خلوص بالا است. یکی از این کپسول های گاز خلوص بالا گاز هلیوم است.

ما توانسته ایم با کیفیت و قیمت مناسب کپسول های گاز خلوص بالای Heliumرا تهیه کرده و به فروش برسانیم. لازم به ذکر است که شرکت سپهر گاز کاویان تجهیزات جانبی کپسول های هلیوم از جمله رگولاتور را با قیمت مناسب به فروش می رساند.

برای خرید کپسول های هلیوم و تجهیزات آن می توانید از طریق فرم خرید یا تماس با کارشناس فروش اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گریدهای گاز اکسیژن کلیک کنید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب